Testy na alergie pokarmowe – szybkie i skuteczne rozwiązanie

Alergie pokarmowe są od lat wielką zmorą ludzi w różnym przedziale wiekowym. Zarówno starsi jak i młodsi mogą zostać dotknięci takim problemem. Nie zawsze jednak alergia i nietolerancja pewnych składników pokarmowych jest diagnozowana od razu. Otóż zdarza się nawet, że osoby chore żyją nieświadomie przez wiele lat podczas gdy zdiagnozowanie problemu nie jest wcale takie trudne. Istnieje możliwość wykonania specjalnych testów w gabinecie medycznym jednak nie każdy ma na to ochotę, czas czy pieniądze. Stąd też ciekawym rozwiązaniem są testy na nietolerancje pokarmowe, które można wykonać samodzielnie we własnym domu.

Jak wykonać testy na nietolerancję pokarmową w domu?

Dzięki szerokiej ofercie aptek aktualnie zakupić można przeróżne testy, które mają w łatwy sposób ukazać czy cierpimy na jakąś alergię pokarmową czy też nie Wykonanie takiego testu jest niezwykle proste i można tego dokonać we własnych czterech kątach. Wystarczy po prostu zakupić wybrany test, a później należy stosować się do ulotki załączonej do opakowania. Testy oferowane w aptekach są sprawdzonym rozwiązaniem, które umożliwia szybką i właściwą diagnozę. Samo wykonanie testu jest łatwe i nie trzeba do tego posiadać medycznej wiedzy. Ulotka, która dołączona jest do każdego testu w zrozumiały sposób krok po kroku wyjaśnia co należy zrobić by przeprowadzić badanie jak należy. W skład zestawu wchodzą między innymi takie elementy jak przedmiot do nakłuwania opuszka, wacik do odkażenia czy też karta testowa i specjalne specyfiki. Wyniki testu opierają się o badanie krwi pobranej z opuszka palca. To właśnie na jej podstawie dokonywana jest właściwa analiza.

Jakie są rodzaje testów na nietolerancję pokarmową?

Wśród oferowanych testów na nietolerancję pokarmową wyróżnić można bardzo wiele zróżnicowanych produktów. Otóż testy na nietolerancje pokarmowe pomagają wykrywać różnego rodzaju schorzenia i alergie pokarmowe, a wszystko dzięki ich dużej różnorodności. W asortymencie aptek znaleźć można między innymi testy wykrywające:

• celiakię
• nietolerancję glutenu
• alergie pokarmowe

Oferowane w sprzedaży testy diagnostyczne dotyczące nietolerancji pokarmowych umożliwiają rozpoznanie powyższych przypadłości. Dodatkowo w aptekach dostępne są także inne testy, które są znacznie bardziej rozbudowane. Otóż są to testy, które wykonuje się w domu jednak na wynik trzeba nieco poczekać, gdyż pobraną samodzielnie krew i wypełniony test należy przesłać do specjalnego laboratorium. W ten sposób można dowiedzieć się na przykład o alergii na ryby, nabiał czy też zboża i wiele innych.