Nadchodzi wiosna – przygotuj swoje ciało

Gdy zima dobiega końca i pierwsze promienie słoneczne ogrzewają wszystkich spragnionych ciepła, nie wolno nam zapominać o odpowiedniej ochronie naszej skóry. Wahania temperatury, różnice ciepła w pomieszczeniach, w których przebywamy oraz zmienna aura – to wszystko ma wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd skóry i włosów.

Na przełomie zimy i wiosny warto pamiętać o podstawowych zasadach dbania o zdrowie i o wygląd naszej skóry. Nasza cera zimą bywa szara, sucha i zmęczona. Chcąc nadać jej zdrowego kolorytu dobrze jest korzystać z odpowiednio dobranych kosmetyków, zbilansowanej diety, zadbać o zdrowy sen i wypoczynek. Nie możemy jednak zapominać o bardzo ważnej roli jaką odgrywa w tym wszystkim woda.

Odpowiednie nawodnienie

Zimą popełniamy jeden z podstawowych błędów jakim jest rezygnowanie z picia wody na rzecz gorącej herbaty lub kawy. Rozgrzane kaloryfery w mieszkaniach z jednej strony zapewniają nam ciepło, z drugiej jednak wysuszają śluzówkę nosa i jamy ustnej, co powoduje szybszą utratę wody ze skóry. Pamiętajmy, że również zimą powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych dla zdrowia minerałów. Jednym z prostszych sposobów na zapewnienie tych składników jest sięgniecie po wodę z kranu, która odpowiednio przefiltrowana jest idealna do picia również w chłodne dni.

Przefiltrowana woda kranowa jest pozbawiona smaku i zapachu chloru, który wpływa na jakość napojów i potraw z niej przygotowanych. Aby mieć stały dostęp do oczyszczonej wody, warto zainstalować w domu filtr podzlewozmywakowy. Możemy dzięki niemu pić wodę prosto z kranu i nie musimy wówczas pamiętać o zaopatrywaniu się w wodę butelkowaną – mówi Zofia Czechowicz, ekspert firmy UST-M. Przełom marca i kwietnia to czas, w którym nawodnienie naszego organizmu przefiltrowaną wodą doskonale przygotuje nas na nadejście wiosny i na odbiór coraz większej ilości promieni słonecznych.