Kule do kąpieli – co mają w swoim składzie?

Możliwość zanurzenia się w gorącej wodzie po ciężkim dniu pracy przynosi ulgę nie tylko ciału, lecz także znękanemu umysłowi. Relaks w wannie możemy uczynić jeszcze przyjemniejszym poprzez zastosowanie różnego rodzaju dodatków, dzięki którym łazienka stanie się domowym SPA.

Czego potrzebują zmysły?

Wzrok, słuch, dotyk, powonienie i smak. Chcąc odprężyć się w pełni warto poruszyć wszystkie te obszary.  Kąpiel nie musi ograniczać się jedynie do wanny napełnionej wodą. Zapalmy świece,  włączmy muzykę, zaopatrzmy się w kieliszek dobrego wina … Kluczową rolę odgrywa oczywiście zmysł dotyku i powonienia. Pomocne w osiągnięciu przyjemnego nastroju będzie zastosowanie takich specyfików jak kule do kąpieli.

Dlaczego akurat kule?

Zapewne zastanawiacie się dlaczego spośród wielu drogeryjnych preparatów warto wybrać właśnie ten.  Po pierwsze kule do kąpieli działają dość długo, nie rozpuszczają się w wodzie natychmiast, tak jak na przykład sole, czy płyny. Stopniowo uwalniają składniki, sukcesywnie wzmacniając nasze doznania.  No właśnie, składniki. Zanim wzbogacimy kąpiel nowym preparatem, należy pochylić się nad jego składem.

Z czego składają się kule do kąpieli?

Kule do kąpieli składają się przede wszystkim z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. To właśnie dzięki znanej nam z lekcji chemii reakcji kwasu z zasadą kule musują i rozpuszczają się.  Oczywiście soda i kwasek stanowią jedynie bazę, w której zanurzone są pozostałe składniki, mające charakter pielęgnacyjny, odżywczy i aromaterapeutyczny. Jakie to składniki? Pod tym względem panuje ogromna różnorodność, warto więc zastanowić się czego dokładnie oczekujemy. Zawsze dobrym wyborem jest zakup kosmetyków o możliwie krótkiej i opartej na naturalnych składnikach recepturze.
Składniki nawilżające są jednym z głównych elementów kul do kąpieli. Mogą to być oleje, takie jak olej kokosowy, macadamia, migdałowy, oliwa z oliwek, masło shea i wiele innych. Co ciekawe, dobrze sprawdzają się nasze rodzime oleje, takie jak rzepakowy czy słonecznikowy. Oleje, oprócz właściwości nawilżających i natłuszczających posiadają również liczne właściwości odżywcze.
Kolejnym niezbędnym składnikiem, którym wzbogacane są kule do kąpieli są olejki eteryczne. Tak jak wspomniano wcześniej stymulacja zmysłu węchu ma ogromny wpływ na relaksację całego organizmu. Poszczególne olejki charakteryzują się różnorodnym spektrum działania, oprócz zapachu zapewniając między innymi uspokojenie, pobudzenie, antyseptykę, normalizację pracy gruczołów łojowych i wiele innych.
Kule do kąpieli bywają wzbogacane barwnikami oraz dodatkami takimi jak płatki kwiatów, skórki cytrusów, przyprawy, a nawet wiórkami kokosowymi czy czekoladowymi.
Specyfiki te są coraz bardziej popularne, tak więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór jest naprawdę ogromny!