Impotencja nie oznacza końca życia

Man having erectile problem in bedroom

Wielu mężczyzn zmaga się z problemem osiągania erekcji. Nie jest to powód do dumy, ale nie należy się tego również wstydzić. Tylko i wyłącznie leczona impotencja sprawia, że życie mężczyzny jest w stanie wrócić do normy oraz przez długie lata może cieszyć się on z przyjemności związanej z intymnymi zbliżeniami.

 

Skąd się bierze impotencja?

Problemy z erekcją rozpoczynają się głównie u mężczyzn, którzy przekroczyli 40 rok życia, jednakże na skutek współczesnego trybu życia nie jest to reguła. Nadużywanie alkoholu, palenie dużej ilości papierosów oraz przyjmowanie innych substancji odurzających sprawia, że do członka nie dopływa wystarczają ilość krwi. Stres oraz blokady psychiczne również są w stanie całkowicie uniemożliwić współżycie. Impotencja wielokrotnie wynika z niewłaściwej diety, a także problemów w małżeństwie. Brak szczerej rozmowy tylko pogarsza już występujący problem.

 

Jak należy postępować w przypadku zaburzeń erekcji?

Problemy z impotencją występują u ogromnej ilości mężczyzn, dlatego impotencja nie może być traktowana jako temat tabu. W pierwszej kolejności należy poinformować partnerkę, gdyż brak możliwości współżycia będzie rodził u niej myśli związane z brakiem zainteresowania jej osobą, a nawet zdradą. Później, konieczna jest wizyta u seksuologa, lekarz pierwszej pomocy również jest w stanie pomóc. Czasem zaburzenia erekcji pomagają zwrócić uwagę na chorobę, która rozwija się w organizmie, a jej wyleczenie bądź rozpoczęcie przyjmowania odpowiedniego leku sprawi, że problemy znikną w mgnieniu oka.

 

Leki a impotencja

Leczenie impotencji to przede wszystkim przyjmowanie leków na potencję, które umożliwiają ponowną aktywność seksualną. Wśród popularnych leków wymienia się Viagrę, Mensil oraz Kamagrę. Ich przyjmowanie odbywa się na około godzinę przed planowanym stosunkiem, jednakże każdy organizm jest inny, a więc wchłonięcie tabletki  u jednego mężczyzny odbędzie się szybciej, a u innego wolniej. Nie łączy się ich z tłustym jedzeniem oraz alkoholem i nie wolno przyjmować więcej niż jednej tabletki na dobę. Jakże ważne jest jednak znalezienie przyczyny impotencji, gdyż tylko i wyłącznie w taki sposób mężczyzna jest w stanie w jakimś stopniu, albo całkowicie powrócić do sprawności seksualnej. Rozpoczęcie aktywności fizycznej, zdrowa dieta, ograniczenie używek i stresu to tylko niektóre ze zmian bez których nie można się obejść.